ד"ר סמי| סמייל דנט
כתובת: הרא"ה 24 רמת גן  
טלפון: 072-33-80-147
pencil5, pencil, write, edit, blog, note
יצירת קשר מהיר
הצטרפו אלינו ב-  
facebook3, facebook, social, dualtone

טיפולי יישור שיניים לילדים

במהלך השנים חלו התפתחויות מרשימות בתחום טיפולי השיניים בכלל ובתחום של טיפולי יישור שיניים לילדים בפרט. בין היתר זמינים כיום הרבה יותר טכניקות ליישור שיניים, יש אפשרויות לבצע טיפול זה גם באופן סמוי ובלתי נראה וניתן להשיג תוצאות יפות גם במקרים שנחשבים לקשים ובעייתיים. 
 
בשורות הבאות נסקור את התחום הרחב של טיפולי יישור שיניים לילדים מכמה זוויות. ראשית, נראה מאיזה גיל הטיפול יכול להיות אפקטיבי. שנית, נראה באילו שיטות ניתן להשיג תוצאות איכותיות ובנוסף, נראה למי כדאי לפנות כדי לקבל את היחס האישי וליהנות מהמקצועיות הראויה. 
 
מתי ניתן לטפל
כיום, הפניה לרופא השיניים לקבלת טיפולים שונים מתחילה כבר בגיל צעיר למדי. סתימות ואפילו טיפולי שורש אינם נדירים גם בילדים צעירים ולכן, הורים רבים מתעניינים בשאלה מהו הגיל הנכון להתחיל בו גם טיפולי יישור שיניים לילדים. 
 
התשובה לשאלה זו איננה פשוטה שכן יש לבחון תחילה את מצב השיניים, את בריאות השיניים הכללית ואת השיטה המועדפת. ככלל, לא נהוג להמליץ על טיפולי יישור שיניים לפני גיל 10, 11 או 12. ניתן אומנם לטפל גם בשיניים עקומות בגילאים מוקדמים יותר, אך זאת רק כאשר יש לכך הצדקה רפואית שמפריע לתפקוד. במקרה של ספק, כאשר יש רווחים גדולים מאוד בין השיניים או לחילופין כאשר הן צפופות מאוד ולוחצות אלה על אלה, כאשר יש נטייה של השיניים לצדדים באופן שמפריע לצמיחה תקינה של שיניים קבועות, יש לפנות לרופא השיניים. לאחר אבחון מקיף יוחלט בתיאום עם ההורים האם כדאי לטפל, האם כדאי לדחות את הטיפול וכמובן – באיזו שיטה כדאי לבצע את היישור. 
 
שיטות טיפול נפוצות
ישנן כמה וכמה שיטות של טיפולי יישור שיניים לילדים. בין היתר ניתן לבצע טיפולים:
 
• טיפול באמצעות גשר בלתי נראה, נסתר או שקוף. 
• יישור באמצעות רסן. 
• טיפול בעזרת סמכי מתכת. 
 
נציין שיש הבדלים של ממש בין הטיפולים השונים הן במשך הזמן שבו רואים תוצאות והן בעלות הכספית. תהיה מה שתהיה השיטה הנבחרת תמיד חשוב לבחור מרפאה איכותית ובה רופא מנוסה בטיפול בילדים לרבות יישור שיניים בשיטות השונות. 
 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
טיפולי שיניים מורכבים
 
כתובתינו: הרא"ה 24, רמת גן טלפון: 072-33-80-147  נייד: 052-892-3116  דוא"ל: doksami@yahoo.com
נושאים נוספים:
אורתודנטיה במרכז  |  השתלת שיניים
רפואת שיניים מתקדמת | אסתטיקת פנים | מצאו אותנו ב -
כתובתינו: הרא"ה 24, רמת גן    •    טלפון: 072-33-80-147    •    דוא"ל: doksami2@gmail.com